Jdi na obsah Jdi na menu
 


Profese
Kytarista 
Datum narození:
23.07.1965 
Místo narození:
Hampstead, Londýn, Anglie 
Znamení:
Lev   
 
 
Saul Hudson je známý pod pseudonymem Slash, je slavným rockovým kytaristou. Proslavil se jako člen Guns N' Roses, po odchodu si založil vlastní kapelu Slash's Snakepit a nyní hraje v kapele Velvet Revolver. Charakteristickými rysy jsou jeho dlouhé černé kudrnaté vlasy a nošení cylindru. Má také unikátní držení kytary, které vymyslel sám - kytaru má hodně nízko pod pasem a ruku má hodně nataženou. Jinak je pořád k vidění s cigaretou v puse nebo s whisky Jack Daniel's.

Původně se nemohl rozhodnout mezi kytarou a basou, ale vybral si kytaru, protože měla více strun. Slash byl také považován za nejlepšího kytaristu na světě, ale odůvodnil to tím, že hrál v takové populární a slavné kapele jako jsou Guns N' Roses. Svou první kytaru dostal údajně od své babičky. Na začátku své kariéry hrál s Duffem ve zcela neznámé kapele Aids.

Momentálně žije v Beverly Hills se svou ženou Perlou, se kterou má dva syny: London Emilio a Cash Anthony.

Biografie
Slash se narodil anglickému Židovi a afro-americké matce, kteří spolu podnikali. Otec vlastnil nahrávací firmu a matka byla návrhářka oblečení.

V polovině 70. let se jeho rodiče rozvedli a on se přestěhoval k babičce. Žil ve Stoke-on-Trent až do jedenácti let, potom se matkou přestěhovali do Los Angeles. Otec zůstal v Anglii. Slash navštěvoval Beverly Hills High School spolu s dalšími budoucími hvězdami jako Lenny Kravitz nebo Nicolas Cage.

V patnácti dostal akustickou kytaru, na které se naučil hrát. Jeho hudební vzory byly Led Zeppelin, Rory Gallagher, Eric Clapton, Rolling Stones, Queen, Aerosmith, Jimi Hendrix, AC/DC a Jeff Beck. První píseň, kterou se naučil zahrát byla „Smoke on the Water“ od Deep Purple. Chodil na hodiny kytary, ale chtěl se naučit písně, které se mu líbily. Začal se věnovat 12 hodin denně hře na kytaru, což pochopitelně mělo dopad na studijní výsledky a Slash nakonec studia zanechal. Zúčastnil se konkurzu glam metalové skupiny Poison a stal se dokonce finalistou. Potom potkal bubeníka Stevena Adlera. Slash a Steven založili „skupinu“ Road Crew.

Guns N' Roses
Krátce na to potkali budoucího kytaristu Guns N' Roses Izzy Stradlina, a ten jim přehrál kazetu, na které zpíval Axl Rose. Poté, když se kytarista Tracii Guns a bubeník Rob Gardner Axlovy nové skupiny Hollywood Rose nemohli zúčastnit na prvních vystoupeních v Seattle, Slash a Steve se dobrovolně připojili jako noví členové. Krátce nato se skupina přejmenovala na Guns N' Roses. Po turné Use Your Illusion Tour se Slash stal americkým občanem.

Ještě během působení v Guns N' Roses, měl i společné vystoupení s takovými rozličnými umělci jako Lenny Kravitz, BLACKstreet, Michael Jackson a Queen. Slash je neslavně známý za svou řeč v roce 1989 na American Music Awards. Po obdržení druhé ceny pro Guns N' Roses, on a Duff se na pódium dovalili zjevně ožralí, drželi alkoholické nápoje a kouřili cigára. Slash ve své nejasné řeči stihl dvakrát zanadávat, než byl přerušen hudbou a kamera se zaměřila na oponu s logem AMA. Po vyslovení první nadávky se z davu ozvalo lapaní po dechu, nato si Slash zakryl ústa a se smíchem řekl „oops“. [1].

V roce 1991 se Guns N' Roses vydali na 28-měsíční turné Use Your Illusion Tour, které se krylo s vydaním jejich nových alb Use Your Illusion I a Use Your Illusion II. Alba se od předešlých lišila, obsahovala víc estetických a dramatických písní jako „November Rain“ a „Estranged“. Tyto písně spolu s baladami jako „Don't Cry“ přispěly k napětí ve skupině což vedlo k odchodu členů o pár let později. Slash toto poté uvedl jako klíčovou složku jeho neschopnosti pracovat s Axlem.

Neblaze známé světové turné pokračovalo a Slash si vytvořil jméno mezi nejlepšími kytaristy současnosti. Skoro každé vystoupení obsahovalo jeho sólo, trvající 5 až 15 minut, při kterém dav ohromoval svým výjímečným nadaním.

Na konci turné, po vydaní alba The Spaghetti Incident?, které bylo poslední se Slashem, opustil kapelu a znova se do ní vrátil. V letech 1994 a 1995 začal s vlastním projektem, který nazval Slash's Snakepit. Členy byli bývalý kytarista GN'R Gilby Clarke a bubeník Matt Sorum a v roce 1995 vydali debutové album It's Five O'Clock Somewhere.

Kromě toho Slash vystoupil spolu s Michaelem Jacksonem na MTV Video Music Awards v roku 1995. Slash hrál na kytaru v písni Black Or White, zahrnující 90-sekundové sólo, během kterého si Jackson vyměnil oblek pro další píseň Billie Jean. Slash vystoupil s Jacksonem znovu 10. září 2001 na oslavě Jacksonova 30. výročí vystoupení v Madison Square Garden, New York.

Odchod z Guns N' Roses
Slash oficiálně opouští GN'R v roce 1996 vyhlášením, že by dál nedokázal pracovat s Axlem. Údajně měl několik neshod s Axlem kvůli hudebnímu směru, jakým se skupina ubírá a také za způsob vedení skupiny. Byl rozzuřený, když Axl nahradil kytarovou pasáž Gilbyho Clarka v písni „Sympathy for the Devil“ za nahrávku Paula Tobiase. Poté se zaměřil na Slash's Snakepit, odehrál několik koncertů ještě předtím než se kapela toho roku rozpadla. Znovu vytvořil Snakepit v roce 1998, znova se rozpadli v červenci 2001 po vydaní druhého alba Ain't Life Grand.

V roce 2003 se zúčastnil na comebackové nahrávce „Birdland“ skupiny Yardbirds, která obsahovala nové nahrávky jejich najvětších hitů a na vystoupeních vystupuje i s bývalými členy (Jeff Beck, Joe Satriani, Steve Vai, Brian May, Steve Lukather, Jeff "Skunk" Baxter, Johnny Rzeznik, Martin Ditchum a Simon McCarty). Písně byly součástí alba Favored Nations. Slash se představil v písních „Over, Under, Sideways, Down“ jako hlavní kytarista.

Od poloviny 90. let až do začátku nového století Slash hrával s mnohými kapelami, většinou jako host na albech a koncertech. Hrával rozličné hudební žánry a až do roku 2002 nebyl v žádné kapele jako člen. V tomto roce se on, Duff McKagan a Matt Sorum znovu spojili, aby vystoupili na rozlučkovém koncertu bubeníka Randy Castilla. Pochopili, že to mezi nimi stále funguje, tak se rozhodli spolu založit novou skupinu.

Velvet Revolver
Velvet Revolver začínal pod názvem The Project. Slash, Duff a Matt zariskovali a pokoušeli se najít nového zpěváka. Druhým kytaristoum byl Izzy Stradlin, ale nefungovalo to, protože Izyy měl odpor k vyrážení na turné a také ke spolupráci s novým zpevákem. Nakonec se jím stal Dave Kushner, který předtím vystupoval spolu s Duffem. Mnoho měsíců poslouchali demo nahrávky potenciálních zpěváků, monotónní proces, který byl zdokumentován stanicí VH1. Po několika mesících už byli připraveni se na to vykašlat. Avšak skupina Stone Temple Pilots se právě rozhodla dát si prodlouženou přestávku a zpěvák Scott Weiland si dodal odvahy a odhodlal si vyzkoušet „The Project“. Slash, Duff, a Matt s ním začali okamžitě pracovat a tak Velvet Revolver mohl vzniknout.

Skupina v roce 2004 odehrála několik koncertů a vydala svůj první singl „Set Me Free“, který se objevil na soundtracku k filmu Hulk. Ještě v červnu vydali své debutové album Contraband. Vydali se na 19-měsíční turné, zatímco album se stalo platinovým a Slash se připomenul masám, které na něj za ty roky zapomněli. Turné skončilo v lednu 2006 a kapela si dala zasloužený oddych před nahráváním svého druhého alba. Skupina v květnu 2006 nahrála novou píseň pro film Monster House.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář