Jdi na obsah Jdi na menu
 


Motörhead

Původ     Londýn, Anglie
Roky aktivní     1975-dar
Žánr (s)     Těžký kov
Popiska (s)     SPV GmbH
Členové     Phil Campbell
Mikkey Dee
Lemmy Kilmister

Motörhead je ikonický britský těžký kov skupina se tvořila v roce 1975 basistou, zpěvák a skladatel Lemmy Kilmister (skutečně jmenovat Iana Kilmister) po jeho vyhození od prostoru-houpat ikony Hawkwind. Jméno bylo odvozeno z termínu slangu pro uživatele amphetamine.

Kritik Stephen Thomas Erlewine píše to “Motörhead je ohromně hlasitý a rychle styl těžkého kovu byl jeden z nejvíce průkopnických stylů žánr měl k nabídce v pozdní ' 70s” a navrhne, že jejich míchání punkového rocku je rychlost a postoj se více tradičním těžkým kovem hudba “vytvořil kov rychlosti a mlátit kov.” [1] zda oni vytvořili tyto žánry by mohly být podřízené debatě, ale Motörhead být nesporně vlivný.

Zatímco skupina být typicky klasifikovaný jako těžký kov nebo kov rychlosti, Kilmister odmítl takové popisky, preferring popisovat Motörhead styl jednoduše jak “rokenrol.” Motörhead slova proberou taková témata jako válka, dobrý proti zlu, zneužití síly, promiskuitní sex, zneužití drog, a “život na cestě “— latter je zobrazen v písních jako “(my jsme) osádka silnice”, “kůň železa/Born prohrát”, a “držet nás na cestě.”


Historie

Po bytí pleněném od Hawkwind v roce 1975, pravděpodobně pro “dělat špatné drogy,” Kilmister rozhodl se založit novou kapelu, původně být nazýván Bastard. Chápat to toto by zamezilo jim v komerčním přijetí, on nakonec rozhodoval se pro Motörhead, po písni on psal pro Hawkwind. Jeho uvedený cíl byl pro vybavení být “nejšpinavější rock n ' válet skupinu na světě” a to “jestliže tato skupina se pohybovala ve vedlejších dveřích - váš batist by umřel”.

První sestava hráčů skupiny představovala Larryho Wallise (ex-růžové víly) na kytaře a Lucas lišce na bubnech. Jejich nejprve vystupovat byl u Roundhouse, Londýn, 20. července 1975. Oni zaznamenali zasedání u Rockfield studi v Monmouthu, během kterého Fox odešel být nahrazený bubnem virtuózní Phil “Philthy zvíře” Taylor. Zasedání nespatřila světlo dne dokud ne oni byli opportunistically vydané v roce 1979, jakmile skupina stala se populární. Rozhodnout to dva kytaristé byli požadovaní, skupina rekrutovala “Fasta” Eddie Clarke, ale Wallis odešel během konkursů a tak nápad byl opuštěn. Trio Kilmister, Clarke, a Taylor je dnes považován za “klasiku” Motörhead sestava hráčů.

Počáteční reakce na skupinu byly nepříznivé: oni památně vyhrál hlasování pro “nejhorší skupinu na světě” v jednom hudebním časopise.

Skupina je první oficiální album vydání bylo self-titulovaný Motörhead, povolený v roce 1977. Do této doby, standard jejich výkonů se zlepšil značně a neústupná povaha jejich hudby začala sbírat pokračování od nadšenců oba kov a punk. Alba pokračování Overkill a Bombardér stmelil jejich reputaci jako jeden z Británie foremost skupiny těžkého kovu.

V časných osmdesátých létech, oni měl britský vrchol 40 hitů grafu se dvouhrou a EPs takový jak “pikové eso,” “Motörhead (živě),” “železná pěst,” Zlatá léta a St. Valentine má den masakrovat EP - jejich spolupráce s ' učeňi je Girlschool. Mnoho fanoušků pozoruje “pikové eso” jak konečný Motörhead hymna. Oni také zvažují alba Pikové eso a živě Žádný spánek ' til Hammersmith být mezi nejlepší takové práce jejich éry, také jak skupina je nejvíce komerčně úspěšná vydání.

V roce 1982, Motörhead zaznamenaný a povolený Stát při vašem muži, převzatá věc Tammy Wynette klasika, s Wendy O. Williamsovou Plasmatics. Clarke cítil, že toto kompromitovalo principy skupiny a rezignoval být nahrazený Brianem Robertsonem, dříve s Thin Lizzy. Robertson jen trval jedno album (1983 Další dokonalý den) mít zapříčinené tření ve skupině kvůli jeho odmítnutí hrát jejich nejvíce populární písně. Skupina pak se vrátila k představě o dvojích kytarách tím, že najme Wurzel a Phil Campbell (ex-perské riziko). V roce 1984 unikátní sestava hráčů Kilmister, Campbell, Wurzel a Taylor hrál “pikové eso” v Bambi, epizoda britské situační komedie Ty mladé. Taylor opustil soubor po té nahrávce, a byl nahrazený Peteem Gillem.

Taylor vrátil se k Motörhead v roce 1987 a pokračoval hrát ve skupině dokud ne 1992. V roce 1992, on byl vypalován po nahrávce “já nemám žádného hodného chlapce” protože on se neučil bubnové dráhy. Mikkey Dee se stal jeho trvalým nahrazením, po krátkém a zklamávajícím střetnutí Tommyho Aldridgea na albu Vejít nebo umřít. Když Wurzel odešel v roce 1995, Motörhead se vrátil jak tři-obsadit sestavu hráčů a oslavovaný Lemmy má 50. narozeniny s Metallica.

V roce 2005, Motörhead zvedl jejich první Grammy ocenění v “nejlepším kovovém výkonu” kategorie pro jejich kryt Metallica je “Whiplash”.

Na prosinci 10th 2005 v Perth, západní Austrálie, Motörhead a Mötley Crüe zahrál přídavek spolu na scénu “anarchie ve V. Británii”, celosvětový nejprve.

V roce 2006, Motörhead zapadli Katastrofa jako titul jejich nového alba, pokusně náležitý 29. srpna přes útočiště zaznamenává.

Přehláska přes ö v jejich jménu je záznam-pokrýt domýšlivost umění, možná pocházel z podobný “přehláska těžkého kovu” na jméno modrý Öyster kult. Nicméně, jméno skupiny je ne prohlásil jako německé použití; místo toho, Lemmy prohlásí to za (IPA) /' m??t?h?d/. Lemmy je také citován mít “vložil přehlásku do středu-O aby udělal jméno více ' Němec-dívat se, ' zlejší!”

Hlavní proud skupiny úspěch zmenšoval se od pozdních osmdesátých lét, ale Motörhead drží velký a loajální fanbase a pokračuje nahrávat a cestovat značně. Mnoho moderní hard rock, těžký kov a punkové rockové skupiny citují skupinu jako důležitý vliv.


Motörhead v WWE

Motörhead je známý v profesionálním zápasovém společenství pro předvádění populární zápasník Triple H je hudba přijetí, “hra,” začátek v roce 2001. Kromě dráhy být slyšen žít téměř každé pondělí na WWE surový a u četného jiného platu-na-zápas pohledu se ukáže, skupina přednesla píseň živě u dvou WrestleMania událostí, WrestleMania X-sedm a WrestleMania 21. Oni také poskytovali hudbu vstupu pro Triple H je nyní zaniklá frakce známá jako “evoluce”. “Hra” byl propuštěn na obou Hammered album a WWF hlasitost hudby 5, a evoluční ústřední melodie (titulovaný “linka v písku”) byl propuštěn na WWE ThemeAddict albu. Od té doby, Motörhead vykonával novou dráhu titulovaný “král králů” zdůrazňovat Triple H je nový “král králů” charakter, který vyráběl jeho debutovat u WrestleMania 22. “král králů” je nyní na WWE Wreckless záměru CD v květnu 2006.

Trojnásobný H přiznal se k byli lifelong Motörhead fanoušek. Lemmy Kilmister a Phil Campbell byli oba v publiku na květnu 8, 2006 Anaheim, Kalifornie vydání surový spolu s Lukeem Perrym a Billy Gibbons.

Diskografie

Alba
Rok     Titul     Britský diagram     Popiska     Jiné informace     Sestava hráčů #
1977     Motörhead         Chiswick záznamy     Zaznamenaný ve dvou dnech     # 4
1979     Overkill     No.24     Záznamy bronzu         # 4
1979     Bombardér     No.12     Záznamy bronzu         # 4
1979     Na podmínce         Sjednocení umělci     Neoficiální vydání 1975 zasedání nahrávky     # 1 / # 2
1980     Pikové eso     No.4     Záznamy bronzu         # 4
1981     Žádný spánek ' til Hammersmith     No.1     Záznamy bronzu     Koncertní album     # 4
1982     Železná pěst     No.6     Záznamy bronzu         # 4
1983     Další dokonalý den     No.20     Záznamy bronzu         # 5
1984     Žádná lítost     No.14     Záznamy bronzu     Dva disk album kompilace     # 7
1986     Orgasmatron     No.21     GWR     Pracovní název byl Ridin ' s řidičem     # 7
1987     Rock ' n ' Roll     No.24     GWR     Hostující vystoupení Michael Palin     # 8
1988     Žádný spánek u všech         GWR     Koncertní album     # 8
1991     1916     No.24     WTG     Jmenoval pro Grammy     # 8
1992     Březen ör umřít     No.60     Epické záznamy     S Ozzy Osbourne a Lomítko     # 8 / # 9 / # 10
1993     Bastards         ZYX         # 10
1995     Oběť         CMC         # 10
1996     Noční pocit         CMC         # 11
1998     Had kousnout lásku         CMC         # 11
1999     Všechno Louder než každý jinde         SPV GmbH     Živě, dva album disku     # 11
2000     My jsme Motörhead         CMC         # 11
2000     Nejlepší         Kov-je /Útočiště     Dva disk album kompilace     # 11
2002     Tloukl         Steamhammer/SPV     Hostující vystoupení Trojnásobný H     # 11
2003     Živě na Brixton akademii         Steamhammer/SPV     Živě, dva album disku     # 11
2004     Peklo     No.95     Steamhammer/SPV     Hostující vystoupení Steve Vai     # 11
2005     BBC žije a v-zasedání         Útočiště     2CD, různé živé nahrávky od 1978-1986     # 4 / # 7
2006     Katastrofa         Steamhammer/SPV     Oznámený, hostující vystoupení Zoli Teglas     # 11

Dvouhra
Motörhead single
Motörhead jeden
Ace of Spades single
Pikové eso jeden
Eat The Rich single
Jíst bohaté jeden
Rok     Jeden     Britský žebříček jednotlivců     Album     Sestava hráčů #
1977     “Odcházející tady”             # 4
1977     “Motörhead”         Motörhead     # 4
1978     “Louie Louie”             # 4
1979     “Overkill”     No.39     Overkill     # 4
1979     “Žádná třída”         Overkill     # 4
1979     “Bombardér”     No.34     Bombardér     # 4
1980     “Pikové eso”     No.15     Pikové eso     # 4
1981     “Motörhead (živě)”     No.6     Žádný spánek ' til Hammersmith     # 4
1982     “Železná pěst”     No.29     Železná pěst     # 4
1983     “Já jsem dostal důl”         Další dokonalý den     # 5
1983     “Zářit”         Další dokonalý den     # 5
1984     “Zabitý smrtí”         Žádná lítost     # 7
1986     “Hluchý navždy”         Orgasmatron     # 7
1987     “Jíst bohaté”         Rock ' n ' Roll     # 8
1988     “Pikové eso (živě)”         Žádný spánek u všech     # 8
1991     “Ten k Singovi Blues”         1916     # 8
1992     “Hellraiser”         Březen ör umřít     # 10
1993     “Nenechají tatínka políbit mě”         Bastards     # 10
1994     “Narozený peklu vzestupu”         Bastards     # 10
2000     “Bůh ochraňuj královnu”         My jsme Motörhead     # 11EPs
Rok     EP     Popiska     Britský diagram     Jiné informace     Sestava hráčů #
1980     Zlatá léta     Bronz     No.8     Nahrával živě     # 4
1980     Pivo Drinkers a peklo Raisers     Velký tlukot         Unreleased stopy od Chiswick zasedání     # 4
1981     St. Valentine má den masakrovat EP     Bronz         Spolupráce s Girlschool, používat monicker Headgirl     # 4
1982     Stát při vašem muži EP     Bronz         Spolupráce s Plasmatics     # 4
1992     ' 92 cestovat EP     Epické záznamy         Dráhy od Vejít nebo umřít a 1916     # 8 / # 10

Videography

VHS
2001's 25 & Alive Boneshaker DVD
2001 25 a živý Boneshaker DVD

    * 1982 Živě v Torontu
    * 1984 Další dokonalý den EP
    * 1985 Narozeninová oslava (DVD bylo propuštěno v roce 2003)
    * 1986 Hluchý neslepý
    * 1988 EP
    * 1991 1916 živě... všechno Louder než všechno jinde (DVD bylo propuštěno v roce 2004)

DVD

    * 2001 25 a živý Boneshaker
    * 2002 Motörhead EP
    * 2002 Nejlepší Motörhead
    * 2003 Mimořádné vydání EP
    * 2005 Alba klasiky: Motörhead - pikové eso
    * 2005 Tréma


Vzorky zvuku

    * “Motörhead”
          o Povolený v roce 1977 jak jeden od Motörhead
          o Poslouchání problémů k souboru? Viďte mediální nápovědu.

    * “Pikové eso”
          o Povolený v roce 1980 jak jeden od Pikové eso
          o Poslouchání problémů k souboru? Viďte mediální nápovědu.


Snaggletooth
Snaggletooth on Motörhead's first album
Snaggletooth na Motörhead prvním albu

Snaggletooth (plný jmenovat Snaggletooth B. Motörhead, A.K.A Warpig) je jméno fanged tvář, která slouží jako symbol Motörhead. Umělec Joe Petagno vytvořil to v roce 1977 pro kryt skupiny je první vydané album. Snaggletooth zlomený zub odráží Lemmyův vlastní zlomený zub.

To zůstalo symbolem Motörhead skrz roky, s Petagno vytvářet mnoho variací Snaggletooth pro kryty následujících alb (např., Overkill, Další dokonalý den, a Orgasmatron).


Trivia

    * Motörhead přednese píseň pro zápasníka Triple H (písně hra a král králů). Oni také dělali píseň pro Triple H je stáj Evolution (linka v písku).
    * Tam je město v Alabamě volal Phil Campbell.
    * Hlavní riffs “žádné třídy” a “kámen hluchý v USA” být každý jiný zpět, zatímco riff v “žádné třídě” byl půjčil si od ZZ vrcholu je “Tush”.
    * Ve věku 12, Phil Campbell dostal Lemmyův podpis poté, co Hawkwind vystupuje.
    * Phil a perské riziko podpíralo Motörhead u některých jejich posledních schůzek s Brianem Robertsonem.
    * Oba Mikkey a Philovy první koncerty byly Deep Purple.
    * Lemmy a Philthy hostil úplně první Headbangers míč na MTV.
    * Wurzel vyrazil jeho hudební život jako bubeník a nezačal se učit kytaru až do věku 24.
    * Phil také hrál na bubny, caberet podporovatele jedná a strippers kolem jižního Walesu.
    * Wurzel vysloužil si jeho přezdívku kvůli jeho poněkud neuspořádaným vlasům (Wurzel Gummidge).
    * Lemmy byl roadie pro hezký a Jimi Hendrix.
    * Lemmy byl původně kytarista. On nehrál bas, než on se připojil k Hawkwind.
    * Lemmyovo poslední jméno je často misspelled jako “Kilminster”.
    * Philthy jednou bodl sebe v noze v boji.
    * Phil Campbell je Manchester sjednotil fanouška.
    * Žádný Lemmy ani Phil může plavat.
    * Lemmy je jediný člen Motörhead kdo byl ve všech sestav hráčů, ačkoli Phil Taylor si hrál se všemi kytaristů (Larry Wallis, “rychle” Eddie Clarke, Brian Robertson, Phil Campbell a Wurzel).
    * Sólo na “kozorohovi” bylo zaznamenáno, zatímco Eddie ladil jeho kytaru.
    * Frank Zappa vydal album nazvaný Přes-Nite pocit. Také, Euclid James Sherwood, hráč saxofonu matek vynálezu, měla přezdívka “Motorhead”.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Test, just a test

(MichaelExari, 24. 11. 2018 6:54)

Hello. And Bye.

fdgdg

(fgd, 13. 5. 2010 19:40)

prej těžký kovy :D:D

je to prdel ... :-)

(palec, 9. 9. 2009 13:05)

Sólo na “kozorohovi” bylo .....
Poslouchání problémů k souboru? Viďte mediální nápovědu......

pri ťažkom kove som prestal.

(michal, 30. 9. 2008 16:14)

ako fakt hrôza preklad. však aký význam má ťažký kov skupina... a to sa i web volá heavy metal...

WTF ??

(under, 13. 7. 2008 12:25)

miluju stranky co bezmyšlenkovitě kopirujou ....

???

(worthless, 7. 6. 2008 15:51)

Tohle se fakt moc nepovedlo.

to si děláte pr...

(jaroslav reichel, 13. 1. 2008 12:41)

Jako sorry, ale tohle překládal automat, aNEBO NAPROSTÝ NEZNABOH angličtiny. Tenhle příspěvek jsem se rozhodl naPSAT POTÉ, co někdo přeložil slovo cover (převzatá skladba) jako kryt. Ano samozřejmě, že cover znamená v angličtině i kryt, nebo sloveso krýt, ale nemělo by se to v tomto významu objevovat v překladu textu o historii Motorhead. Dost velká bída :-( slovosled gramatika, smysl textu fakt nic moc :-(

to si děláte pr...

(jaroslav reichel, 13. 1. 2008 12:40)

Jako sorry, ale tohle překládal automat, aNEBO NAPROSTÝ NEZNABOH angličtiny. Tenhle příspěvek jsem se rozhodl naPSAT POTÉ, co někdo přeložil slovo cover (převzatá skladba) jako kryt. Ano samozřejmě, že cover znamená v angličtině i kryt, nebo sloveso krýt, ale nemělo by se to v tomto významu objevovat v překladu textu o historii Motorhead. Dost velká bída :-( slovosled gramatika, smysl textu fakt nic moc :-(