Jdi na obsah Jdi na menu
 


Horkýže slíže

Vznik kapely se datuje na 4.11.1992. Zakladateli jsou Peter Hrivňák s Máriom Sabom a s Martinom Košovanom. Zkušebnu mají zařízenou (a to až do nynějška) na nitranském koupališti.

První koncert kapely se konal v DK Ivánka v Nitře (Nitre?:-)) s kapelami 12 stupňov, Amnestia a New Kids on The Bollocks. Jediným menším zádrhelem byla dosavadní účast Koša se Sabotérom ve skupině Zapadnutý jazyk. Nakonec ale nastálo přestoupili do, cituji: rockovo-naivnej kapely Horkýže Slíže.

V květnu roku 1993 se Slíže poprvé a naposled zúčastnili souteže amatérských skupin na nitranském koupáku, kde obsadili 3. místo.

V září téhož roku zahrají poprvé v Prievidzi s novým basákem -Martinom Žiakom. Kapela má velký úspěch, ale Apíčko (=Martin) kapelu opouští a do sestavy se vrací Kuko. Tohoto roku se taktéž Slíže zavírají do malého studia a nahrávají zde první demo, obsahující 6 kousků.

V březnu 1994 se opět mění obličej na políčku "baskytara". Místo Kuka, který byl ve vojenské službě, doprovází skupinu Noro Ivančík. S ním Slíže odehrají koncert, s kapelou bandera rosa odehrají coby předkapela skupině Legendárna zóna.

O měsíc později vznikne druhé demo, na kterém Slíže předvedli 8 skladeb. Demo má skvělé ohlasy.

Od července hraje kapela opět v trojici. Plánovaný koncert budapešťské kapely se mění v první samostatné vystoupení Slížů. Kapela má úspěch, a tak…

Začátek zimy - Slíže vydávají neoficiální album Prvý slíž s nákladem 600 kazet.

V únoru 1995 se ke kapele přidává druhý kytarista, Juraj Štefánik. Poprvé v 4členné sestavě vystupují a zároveň křtí album. Zde si je vyhlédne Julo Viršík…a pak jde vše ráz na ráz…Slíže hrají v nitranských rádiích, ve studiu Ebony nahrají klip ,,Stretol veselý…"

V červnu 1997 Slíže přijímají Richarda Rečku jakožto svého manažera. Ten jim po nesčetných telefonátech a hovorech domluví s nakladatelstvím BMG Ariola smlouvu na 3 alba. V srpnu vychází debutová deska "V rámci oného". Slíže vypouštějí do světa dnes již profláknuté - ,,…horí ti maštaľ!…"

O rok později vychází druhá placka "Vo štvorici po opici" a natáčí se videoklip ke skladbě "Gilotína".

V roce 2000 spatří světlo světa album "Ja chaču tebja". Na místo manažera nastupuje Katarína Bartová (později HrivňákováJ).

Další rok se Slíže činí - včetně dalšího řadového alba "Festival Chorobná 2001" vydávají komplet "Best Uff Horkýže Slíže".

V říjnu 2002 nastává zlom - vydáním desky "Kýže Sliz" si sice Slíže získají i české publikum, ale také soudní tahanici s nejmenovaným moderátorem slovenské televize…Zažalování a požadované odškodné 5 000 000 Sk nakonec skončí plusem pro Slíže - alba se prodá 20 000 kusů a moderátor odchází s křížkem po funuse…

Léto 2003 se nese ve znamení festivalů. Slíže taky fandy obšťastní hravým albem "Alibaba a 40 krátkých songov".

Zatím poslední deska "Ritero Xaperle Bax" byla vydána v roce 2004. Loni vyšlo také ještě album "Živák" se záznamem koncertu z Levíc, v zápětí taky zdokumentované na stejnojmenném DVD.

Na letošní je rok je slibovaná nová placka, takže uvidíme…

Resize of P8050178

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

super

(http://horkyze-slize.webovastranka.cz/, 15. 7. 2008 10:46)

horkyze slize jsou nejlepsi :D :D:D
Jen tak dal jeste by jsi sem mohl napsat neco o manowar a dalsich ;)