Jdi na obsah Jdi na menu
 


Slipknot je devítičlenná americká hudební kapela, která se stylově pohybuje mezi nu metalem a death metalem. Je známá především bizarními kostýmy a maskami jejich členů a drsným osobitým stylem. Jejich písně jsou v angličtině a jsou mnohými považovány za kontroverzní.


 Historie

Tato kapela v podstatě vznikla v roce 1993, kdy se dva kamarádi, Anders Colsefini a Shawn Crahan, rozhodli založit skupinu. Ovšem vše nešlo tak, jak chtěli, proto se kapela rozpadla a znovu se dala dohromady v roce 1995. Shawn Crahan kontaktoval svého kamaráda Paula Graye, který byl v té době v Los Angeles, který do skupiny vstupoval ještě se svým, tehdy nejlepším, přítelem, Natahanem Jonasem Jordisonem. Ke skupině se postupem času přidávali další členové jako např. Donnie Steele a Josh Brainard, kteří hráli v různých místních kapelách. Shawn v té době vlastnil ve městě klub, kde skupina odehrála většinu svých koncertů.

Poté za své vlastní peníze vydali své první album Mate, Feed, Kill, Repeat. Vydalo se ho 1000 kusů a ihned bylo vyprodáno. Do skupiny vstoupil nový člen Craig Jones, který nahradil Donnieho Steela. Craig hrál původně na kytaru, ale po zjištění, že-jak sám tvrdil-byl jediný z celé kapely, kdo věděl, že něco podobného vůbec existuje, se začal naplno věnovat samplům a hře na klávesy. Jeho místo kytaristy nahradil další nový člen, Mick Thompson.

Kapela se začínala pomalu ale jistě prosazovat, navíc se Shawnovi povedlo něco skvělého, když přivedl do kapely Coreyho Taylora, jež stojí za dnešními úspěchy Slipknot. Ovšem s příchodem Coreyho, který měl být původně jen doprovodným vokalistou, Anders pochopil, že je Corey mnohem lepší než on a že je jen otázkou času, kdy bude odsunut na druhou kolej. Raději tedy odešel sám a založil vlastní skupinu.

S příchodem Coreyho se kapela začala lišit od ostatních „normálních“ kapel. Každý člen dostal jedno číslo (od 0 do 8) a začali vystupovat v bláznivých kostýmech, např. Corey se převlékal za kněze. Později začali nosit kombinézy. V brzké době přicházejí další dva noví členové, jmenovitě Greg Welts a spolu s ním Sid Wilson. Ovšem Greg v kapele dlouho nevydržel a po dalších změnách se nakonec jako třetí bubeník uplatnil Chris Fehn, který v kapele působí dodnes.

Poté čekal kapelu další úspěšný počin: začali spolupracovat s Rossem Robinsonem, který už měl zkušenosti jako producent s jinými, v té době již známými, kapelami. Slipknot sice dostali nabídky i od jiných společností, ale rozhodli se pro novou, založenou právě Rossem.

S touto společností tedy v roce 1999 Slipknot vydávají své již druhé album se stejným názvem jako sama skupina, Slipknot. Album sklízí obrovský úspěch po celém světě. Slipknot se vydávají na turné za propagací svého alba na vyhlášený Ozzfest. Album se stalo velmi rychle platinovým!

Sklipknot se poté vydávají na turné po USA s méně známými skupinami. Následuje ohromné turné se skupinou System of a down. Slipknot nevynechali ani starý kontinent, takže skoro žádný fanoušek nepřišel zkrátka.

Další vydané album nese název Iowa (2001). Na toto album se upínal zrak mnoha hudebních kritiků i fanoušků a Slipknot opět nezklamali.

Dalším počinem bylo dvd Disasterpieces, které se též stalo platinovým a slavilo obrovský úspěch.

Poslední album vydané v roce 2004, a to Vol.3: (The Subliminal Verses), vyvolalo mezi fanoušky rozporuplné reakce. Zlí jazykové tvrdí, že toto je album je více komerční. Jiní hudební kritici tvrdí, že to není pravda.

V současné době Slipknot připravují nové album, které je ovšem plánované až na rok 2007, což je 3 roky po vydání posledního alba. Je to způsobeno tím, že se Slipknot poslední dobou věnují vedlejší projektům, ale jak jednohlasně tvrdí, Slipknot je pro ně stále tím hlavním.

 Členové

 Corey Taylor

Corey Taylor, zpěvák, na začátku působení napodoboval Anderse Colsefiniho, jelikož neměl dobrou techniku, což mu působilo často ztrátu hlasu. Na prvním Ozzfestu dokonce ztratil hlas a musel vyhledat lékařskou pomoc. Corey si získal dvě přezdívky: Faith (Víra) a Sickness (Nevolnost, nemoc), díky svým zvráceným textům. Z členů patří k nejhlučnějším. V osobním životě je tomu ale naopak. V mládí obdivoval Elvise Presleyho. Měl velké problémy s drogami, když ve svých 15ti letech málem zemřel na předávkování. V minulosti pracoval v sexshopu a působil v kapele Stone Sour, kde se objevuje dodnes. Má dva syny: Chrise a Griffina Parkera. Jeho oblíbenou věta je: "I don´t wanna your fuckin hug!“

 Mick Thompson

Mike Thompon je druhý kytarista. Je robustní postavy a proto se mu přezdívá Log (Poleno). Před hraním ve Slipknot působil jako učitel kytary. Nicméně toho nezanechal a věnuje se učení nadále. Zajímavostí je, že místo vztyčeného prostředníčku pouze ukáže na svou kytaru, která je popsána nápisem H A T E. Na novém albu již vyměnil značku kytary z Warwick na Ibanez,s nápisem SEVEN – jeho číslo v kapele. Mezi jeho záliby patří rybaření, přičemž chodíval s Andersem, který kapelu už opustil. Miluje kočky a sám vlastní jednu, které říká Moose. Jeho heslem je: „Don´t fuck with me, and you will be fine.“

 Shawn Crahan

Shawn Crahan je nejstarším členem a zakladatelem. Je bubeníkem a dělá také zpěvné vokály. Kdysi pracoval jako svářeč, což mu uvožnilo vyrobit si své vlastní bubny, na které hrál na s\t tour. Jeho přezdívka Clown vznikla z jeho masky. Jednou z jeho úchylek je zajisté působení si bolesti, nejčastějí mlácení hlavou o zeď, čímž si způsobil nemalé zdravotní problémy. To také souvisí s jeho častými zraněními, mimo jiné poškozený ramenná kloub, naštípnutá lebka, mnoho zlomených kostí a nepočítaně jizev od stehů. Shawn se nejčastěji účastní rozhovorů. Rád začíná slovy: „Chcete se bít?“ , a jeho oblíbená hláška zní: „We are the future and we are going to fucking kill you" (Jsme budoucnost a jdeme vás sejmout). Clownova rodina je poměrně početná – má dva syny a dceru s manželou Chantal. Mezi jeho počiny lze zařadit produkci kapely Downshesun a založení vydavatelství Big Orange Clown Records. Nějakou dobu také vlastnil punk metalový klub Safari v Des Moines. Ten ale kvůli nedostatku času musel zavřít.

 Craig Jones

Craig Jones je zvláštní článek. Zpočátku hrál na kytaru, nyní dělá samply. Jeho přezdívka 133 je odvozena od frenkevce 133 MHz. Craig přišel do kapely jako náhradník za Donnieho Steela. Docela zajímavá je kombinace s níž si vybral číslo 5. Jeho výpočet vypadá následovně: 133 x 5 + 1 = 666. Zvláštní součástí je proto, že se před koncertem téměř izoluje od ostatních a rychle po show je zase opouští. Důvodem je údajně zachování soukromí. Jeho velkou zálibou jsou počítače a počítačové hry. Mnoho časů tráví u online hry Quake III. A s počítačem pracuje i při tvorbě a udržování webových stránek Slipknot1.com. Craigovi se stávají celkem kuriozní nehody díky jeho masce s hřebíky. Jednou při snaze jedné fanynky navázat s ním kontakt se na ni tak prudce otočil, že se jeho hřeby zamotaly do vlasů oné dívky a jeho kolegům Shawnovi a Paulovi prý dalo velkou práci dívčiny vlasy vymotat. Ještě bizarnější je nehoda, při níž si sám propíchl hřebem ruku běhěm rozvášněného stavu házení hlavou.

 Jim Root

Jim (James vlastním jménem) Root, jemuž říkají Peach (Broskvička) díky jeho bývalému účesu. Kytarista hraje na modely Fender, Paul Reed Smith, Jackson nebo Ibanez. Peach je posledním přistupivším členem a s výškou přes šest a půl stopy je také nejvyšší. Jeho kariéra začala ve skupinách Dead Front, Atomic Opera a Stone Sour, kde hraje doteď. Jeho tvrzením o vlastní osobě je, že před vstupem do kapely byl tichým a slušným. Prý se to úplně změnilo, nicméně o dívky nouzi nemá podle vlastních slov.

 Chris Fehn

Chris Fehn, přezdívaný Dicknose (Nosáč), je nejusměvavější člen kapely. V předchozím zaměstnání působil jako elektrikář a jeho kariera začala se skupinou Shred. Hodně lidí zmátl, jelikož bylo mnoho názorů, že předešlý člen Cuddles byl právě Chris v jiné masce, což nebyla samozřejmě pravda. Ve Slipknotu hraje na bicí, delá zpětné vokály. Jeho maska má téměř 18ti centimetrový nos, který Chris s velkou oblibou ohýbá při nejrůznějších událostech. Hudební časopis Rolling Stone ho popsal jako nejlépe vypadajícího člena skupiny Slipknot.

 Paul Gray

Paul Gray, třetí ze zakladatelů Slipknotu a původních členů, je basistou. Svůj pseudonym Balls (Koule) si získal díky jeho postovi vůči strachu, který prý nezná. Vyprodukoval společně se svým nejlepším přítelem Joyem většinu textů. Je jeden ze dvou členů, jehož rodným místem není Des Moines. Narodil se v Los Angeles a až později se přestěhoval. Svou karieru nastartoval působením ve skupinách VeXX, Inveigh Catharsis, Body pit a Anal Blast.

 Joey Jordison

Joey Jordison, vlastním jménem Nathan Jonas Jordison, je bubeníkem a zároveň nejmenším a nejupovídanějším (sebe samotného nazývá tichým introvertem) členem formace. Kromě bubnů umí hrát také na kytaru, se kterou začal už v pěti letech.Na kytaru prý hraje raději než na bubny ale sám tvrdí,že nesnáší otázky tipu který nástroj má raději.. Na bubny hraje od 10 let a jeho snem je bubnovat se Slayer. Jeho přezdívka je Superball, jak jinak než díky jeho občasným výstupům představení. Joey pracoval na čerpací stanici, odkud dostal výpoděď. Jednim z důvodů bylo zajisté „řádění“ s Shawnem, který ho v zaměstnání často navštěvoval. Je velmi aktivní a působí také součástí skupiny Hell Pig. V minulosti působil ve skupinách Motividious a Anal Blast.A také v Murderdolls.Žije stále se svou matkou, která se netají velkou nákloností ke Slipknot a Murderdolls,nosí jejich oblečení a Joeyho vždy podporovala a prý podporovat i nadále bude.Velmi se shlédnul v Ozzy Osbournovi, který ho už v mládí zaujal svými bizarními kousky.Například jak Joey slyšel,že Ozzy ukousl hlavu netopírovi a hned druhý den si koupil jeho CD.Mezi jeho další tvorbu patří například remix Fight songu od Marilyna Mansona. Dokonce se objevil v klipu Tainted love, čoz mu Manson oplatil účinkováním ve videoklipu Dead in Hollywood skupiny Murderdolls, kterou založil společne s Trippem Eisenem. Od malička patří k jeho zálibám horory, z nichž nejoblíbenější je The Phantasm Car. Joeyho poznáte táke podle jizvy na hlavě, kterou mu způsobil Shawn, když po něm hodil sud od piva..

 Sid Wilson

Sid Wilson je původem z Anglie a je nejmladším členem skupiny. Díky své energii a skokům během koncertů si získal přezdívku Ratboy Monkeyboy. Sidovy předchozí zaměstnání se týkaly víceméně mixování hudby, kdy působil jako DJ v Des Moines a Omaze. Mezi jednu z jeho významných úchylek patřilo například zapalování desek, s nimiž hrál. Musel této činnosti zanechat z důvodu problémů s hasičským sborem, jelikož mu hrozily vážná obvinění. U tohoto kontroverzního člena stojí za zmínku záchvaty zuřivosti během vystoupení, jež jsou způsobeny nošením plynových masek. Z těchto stavů mu musí pomáhat další z členů Shawn, se kterým má občas nějakou potyčku. Mezi jeho koníčky patří snowboarding a vaření. Netají se tím, že mezi jeho oblíbence patří skupina Beastie Boys. Věnuje se taky svému vlastnímu projektu s názvem DJ Starscream. Velmi se dostal do povědomí lidísvým „kouskem“, kdy se přímo při živém přenosu v jednom rádiu vykálel ve studiu.

 Alba

 Mate. Feed. Kill. Repeat. (1996)

01. Slipknot
02. Gently
03. Do Nothing / Bitchslap
04. Only One
05. Tattered And Torn
06. Confessions
07. Some Feel
08. Killers Are Quiet
09. Dogfish Rising (bonus)

 Slipknot (1999)

01. 742617000027
02. (sic)
03. Eyeless
04. Wait And Bleed
05. Surfacing
06. Spit It Out
07. Tattered & Torn
08. Frail Limb Nursery
09. Purity
10. Liberate
11. Prosthetics
12. No Life
13. Diluted
14. Only One
15. Scissors + Eyeore

 Iowa (2001)

01. (515)
02. People = Shit
03. Disasterpiece
04. My Plague
05. Everything Ends
06. The Heretic Anthem
07. Gently
08. Left Behind
09. The Shape
10. I Am Hated
11. Skin Ticket
12. New Abortion
13. Metabolic
14. Iowa

 DVD Disasterpieces (2002)

Live Setlist
01. People = Shit
02. Liberate
03. Left Behind
04. Eyeore
05. DisasterPiece
06. Purity
07. Gently
08. Eyeless
09. My Plague
10. New Abortion
11. The Heretic Anthem
12. Spit It Out
13. Wait And Bleed
14. (sic)
15. Surfacing

Videos
01. My Plague
02. Left Behind (Director's cut)
03. Wait And Bleed
04. Wait And Bleed (Animated)
05. Spit It Out

 Vol. 3: (The Subliminal Verses) (2004)

01. Prelude 3.0
02. The Blister Exist
03. Three Nil
04. Duality
05. Opium Of The People
06. Circle
07. Welcome
08. Vermilion
09. Pulse Of The Maggots
10. Before I Forget
11. Vermilion Pt.2
12. The Nameless
13. The Virus Of Life
14. Danger - Keep Away
15. Scream (japonský bonus)

 Koncerty

Skupina Slipknot se proslavila nejen vynikající hudbou, která oslovuje stále více lidí, ale také jejich extrémními live-shows. Jejich koncerty jsou vyhlášené. Není vůbec divu, když se začnou mezi sebou mlátit nebo po sobě házet různé předměty. Mezi vrchol show patří když Joey a jeho celá souprava bubnů vyjedou asi 3 metry do vzduchu a natočí se o devadesát stupňů dolů, čili Joye kouká přímo do země, a přitom stále bubnuje. Slipknot neohrožují jen sami sebe, ale už několikrát ublížili i svým fanouškům. Ale Slipknot své fanoušky a koncerty milují. Podle nich by nemohli hrát, kdyby necítili tu live-podporu jejich „maggots“ , jak říkají svým příznivcům. Česky znamená slovo maggots červi.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

International social network for pet owners

(JosephTab, 25. 11. 2021 19:21)

https://vetworld.net

root права как получить

(WarrenSleEp, 25. 11. 2021 18:56)

как получить права на квадроцикл как получить права после сдачи https://vdobrieruki.ru/user/profile/858483 со скольки можно получить права

Hello

(KARWOWSKI4817, 24. 11. 2021 22:53)

Usefull site https://indramat.ru

online betting on sports

(BrianKip, 24. 11. 2021 17:14)

The bookmaker is at one's fingertips to players on the website of a well-known bookmaker founded in 1997. The section with video slots and other gambling games appeared a some years ago, but swiftly attracted users thanks to the accumulated fellow base. The operator offers a chunky selection of titles, plentiful bonuses and myriad ways to consign and make oneself scarce funds from the account. The place belongs to the fellowship 1x Corp N.V., which operates under the certify of Curacao. Diverse sections have been created allowing for regarding Bookmaker games, the evolution to which is carried dated help of the necessary menu. A sort out announce contains the terms of from of the services, where the betting rules are described in duty in various sections. There is also a forum for visitors to down and a blog where tendency intelligence is published. Notch machines, video poker, blackjack, live storekeeper business games, etc. are to hand to gamblers. Essential sports and the finagler's own titles based on betting are placed in detach subsections.
It is doable to https://www.empowher.com/users/melbetindia14 unattached into the open an account replenishment and withdrawal combination, which offers more than a hundred options looking for depositing and withdrawing funds. The vicinity of a Russian interface, a currency account in Russian rubles and Russian-speaking sponsor advantage operators draw the publicity of players from Russia and CIS countries. Users did not get the break to decry the Bookmaker on the ceremonious website without hesitation, since the present was originally created for sports betting. Accordingly, most of the remuneration offers are available in the sports section. At the changeless time, gambling fans were not needy of attention either. Welcome package. For the prime 4 deposits, bonuses of up to 1,500 euros and an additional 150 sovereign spins are close by to the player. Bonuses are activated sequentially within 24 hours from the flash of each replenishment of the account. You exigency to take first prize in abandon the cabbage say within a week with the x35 wager, and the maximum wagering scale is 5 euros. Such a bonus set-up actually allows customers to move slot machines also in behalf of disencumber in every part of the week. The winnings received when using uninhabited spins are not covered by the wager.
Putting, this perk is present just to those players who beget confirmed the email accost and phone number, filled in all the fields in the interest and passed the verification procedure. The basis of the bookmaker's gathering consists of slot machines — a utter of more than 2,000 slots from divers dozen providers. Along with the grandees of the trade, the note includes little-known manufacturers Juxtapose Games, Gii365, SA Gaming, Zeus Play and others. Without thought the existence of sorting via developer, this sieve does not work correctly: in collections of titles from Endorphina, Yggdrasil Gaming, Pragmatic Play, Occupy oneself in'n GO, etc. slots of other providers are displayed. Common video slots and modern items recently added to the milieu are placed in away categories. It is possible to tote up titles to the favorites record instead of a abrupt transition to them and view the narrative in which the last running games fall. To search representing automata by the initial letters in the handle, you can profit by the search bar.

Hello

(FORMAGGIONI2497, 24. 11. 2021 16:21)

Nice website https://remontprokat.ru

circle of trust jeanskjol

(circle of trust jeanskjol, 24. 11. 2021 15:34)


This information is worth everyone's attention. When can I find out more? circle of trust jeanskjol prinex.sewomabest.com/map3.php

Big Amazon Sale - Up to 35% 2021

(Phillipflink, 23. 11. 2021 21:01)

Big Amazon Upcoming Sale 2021
https://is.gd/Xe67Nn

Hello

(BERNIER0009, 23. 11. 2021 15:04)

Good webpage https://mdm102.ru

получить среднее образование дистанционно

(Martinshems, 23. 11. 2021 13:04)

где получить сертификат на дополнительное образование как получить полное среднее образование https://ys9.xyz/home.php?mod=space&uid=5194 как получить образование подолога

Hello

(GNERRE1992, 23. 11. 2021 2:24)

Usefull webpage https://chastotnyepreobrazovateli.ru

Не развод ли? мостбет россия

(Narsereed, 23. 11. 2021 1:00)

мостбет casino скачать бесплатно https://mostbet-wi9.xyz

Hello

(MCQUADE2814, 22. 11. 2021 20:01)

Usefull site https://smart-el.ru

Pollyester Catrina Remixes

(lochs, 22. 11. 2021 18:33)

Carole Boyd Collector Of Smiles https://thecurryclub.org.uk/5630.html DJ Gius Vs Luca Morris Technodome 4 The Ultimate Techno Adventure

Hello

(GIMPEL2398, 22. 11. 2021 14:57)

Nice website https://promelectroprivod.ru

онлайн покер румы

(Leonardpiown, 22. 11. 2021 14:18)

Залпом хорошая обнова ради начинающих – правила покера настолько примитивны и просты, сколько доступны даже тем, который отродясь и карт то в руках не держал. Преимущественно просты чтобы изучения правила Техасского Холдема, который и неудивительно, ведь именно благодаря своей простоте эта видоизменение покера и стала столь популярной в мире и преимущественно в интернете. Именно в него играют для всевозможных турнирах, которые вы могли понимать сообразно телевизору. Поэтому чайникам лучше изучить правила именно этого варианта покера, потому сколько в 99% процентах случаев и в интернете и в кругу друзей вы будете забавлять именно в него.
Правила игры покер онлайн бесплатно https://starsofpoker.ru/android/ игры онлайн играть бесплатно покер легче выучить практикуясь для бесплатных столах играя для “фантики”. Загрузите себе бескорыстный Покерстар и тренируйтесь на здоровье (завтракать Андроид разновидность). Также сообразно этой ссылке вы получите предварительно 40 000 рублей бонуса на запевало депозит. Покерстар – очень модный русский покеррум СНГ.
В Техасский Холдем играют карточной колодой из 52 карт, мера игроков после одним столом от 2 прежде 10. Выигрывает тот, кто соберет лучшую покерную комбинацию либо останется единственным игроком не сбросившим карты к концу текущей раздачи. Каждая соединение создается из 2-х карт раздаваемых в закрытую каждому игроку и 5 общих открытых карт выкладываемых в середину стола, т.е. используется 7 карт. Таким образом вы видите только 5 карт, но не можете бомонд какие вторично 2 карты есть у противника. Поэтому, покер и называют игрой с неполной информацией.
В покер играют от 2 до 10 человек. Ходят сообразно очереди и в игре существуют порядочно этапов, беспричинно называемых улиц – это Префлоп, Флоп, Торн, Ривер. Для было более конечно ради новичков, в статье в качестве иллюстрации приведены скриншоты из покеррума 888, что дает возможность бесплатной игры для условные фишки – “Пьеса на интерес”. Первое с чего начинается шутка, это 2 человека потом Дилера (знак D) ставят обязательные ставки Незначительный Блайнд и Порядочный Блайнд. Из них и формируется простой банк. Далее раздают всем игрокам сообразно 2 закрытые карты и настает очередь ходить другим. Игроки ходят по часовой стрелке начиная со следующего потом поставившего исполинский блайнд игрока.
Две розданные карты хоть и дают покуда недостаточно информации, но именно опираясь для неё, а так же для свою позицию изза столом и действия других игроков надо довольно исполнять ход. У игрока 3 варианта действии:
1. Фолд – Сброс карты. Разве у вас слабые карты (примерно, 72), то это практичный единственное который вы должны сделать. Когда вы сбросили карты, то уже выходите из игры и не платите никаких денег.
2. Колл – Поддерживаете ранее сделанную другими ставку. Допустим у вас средние карты, зашло гибель игроков, недостает рейзов. Вы ставите как столько, что поставили другие, в нашем случае 10 фишек.
3. Увеличить / Рейз – Вы повышаете ставки. Допустим у вас хорошие карты и вы хотите для соперники вам заплатили побольше. Возможно вам никто не ответит и вы прямо немедленно заберёте этот банк. В зависимости от варианта Холдема жаловать дозволительно от 1 блайнда перед алл-ина.
Для новичков всё это покажется немного сложным, только для самом деле в реальной игре затем совершенно нескольких раздач всё это делается просто и едва для автомате. А некоторые опытные игроки могут зараз шалить перед 24 столов!

Hello

(PILATO8078, 22. 11. 2021 13:38)

Good internet site https://diesel-electric.ru

vad är välling

(vad är välling, 22. 11. 2021 12:03)


Greetings! Very helpful advice in this particular article! It's the little changes that produce the largest changes. Many thanks for sharing! vad är välling loppa.prizsewoman.com/map17.php

Hello

(LEMPE7583, 22. 11. 2021 2:26)

Best site https://smart-el.ru

äkta löshår microringar

(äkta löshår microringar, 22. 11. 2021 1:33)


I don't even understand how I finished up here, however I assumed this submit used to be good. I don't recognize who you're however certainly you're going to a well-known blogger when you are not already. Cheers! äkta löshår microringar athcan.sewomabest.com/map9.php

курсы английского в центре

(BobbieLef, 21. 11. 2021 13:25)

курс по английскому языку https://kurs-metr.ru/


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44

následující »